D├ímske komorn├ę trio

  • Krajina:
    Slovensko

Preverenie dostupnosti:

+421 905 61 53 56
+421 911 61 53 56
+421 910 61 53 56

Sformovalo sa v┬ároku 1993 v┬áBanskej Bystrici a┬áodvtedy sa ├║spe┼íne prezentuje na hudobnej sc├ęne doma i┬áv┬ázahrani─Ź├ş. Hlavn├ę protagonistky a zakladate─żky tria, Alena Viga┼íov├í, Monika Zemkov├í a┬á Anna Izakovi─Źov├í, ┬ás├║ sk├║sen├ę hudobn├ş─Źky, ktor├ę sa dok├í┼żu profesion├ílne orientova┼ą v┬ár├┤znych hudobn├Żch ┼ż├ínroch.

V┬áza─Źiatkoch svojej kari├ęry sa venovali najm├Ą barokovej hudbe. V┬ás├║─Źasnosti je v┬áich reperto├íri cel├í┬á ┼ík├íla diel z┬áobdobia klasicizmu a ┬áromantizmu, sl├ívne skladby z┬áoperiet, muzik├ílov, a┬átie┼ż i┬ápopul├írne, swingov├ę a┬árockov├ę mel├│die..

Pravidelne koncertuj├║ po celom Slovensku a┬áz├║─Źast┼łuj├║ sa v├Żznamn├Żch kult├║rnych a┬áspolo─Źensk├Żch podujat├ş .D├ímske komorn├ę trio reprezentuje Slovensk├║ republiku nielen v┬ásusedn├Żch eur├│pskych krajin├ích, ale aj v┬áz├ímor├ş. M├í za sebou ├║spe┼ín├ę hos┼ąovanie v Amerike, Mexiku,v ┼ít├ítoch Karibiku ─Źi v┬áN├│rsku. Z posledn├ęho koncertn├ęho turn├ę po Mexiku┬á si priniesli ÔÇ×Ocenenie za rozvoj slovenskej kult├║ry v┬áMexikuÔÇť, ktor├ę prevzali z┬ár├║k starostu mesta.

 

 

Related Entries
© Copyright - CORONA-GOLF - wewewe.sk Full Service Advertising Agency » Na str├ínke s├║ pou┼żit├ę obrazov├ę a textov├ę materi├íly jednotliv├Żch umelcov, arch├şv agent├║ry a obrazov├Ż materi├íl z YouTube. V┼íetky pr├íva agent├║ry a vlastn├şkov autorsk├Żch pr├ív s├║ vyhraden├ę.